top of page

Miks on hea, kui olukord halveneb?

Ma tunnen, et see teema on minus juba väga palju aastaid küpsenud. See on arusaamine ja elukogemuse kaudu taipamine, et enne kui asjad hakkavad paremuse suunas liikuma, ongi vahel vajalik, et korraks läheks halvemaks. Miks? Et me näeks selgelt, milles on asi. Olen täheldanud, et kui asjad on mõnusalt platoo peal horisontaalis tiksumas, siis me inimestena tihti ei pane justkui tähele, et mis siis probleem on, et edasiliikumist ei toimu. Aga kui asi hakkab minema üle serva ebamugavaks, on lihtsam näha, kuhu suunas see kaalukauss viltu on olnud.

Kas oled ka midagi sellist kogenud?

Stella Yatagala templis / foto: Kadi Johanna Reial
Stella Yatagala templis – foto Kadi Johanna Reial

Näiteks olukord, kus saan aru mingite inimestega suheldes, et kuidagi energiatase on nendega suheldes madalam kui üksi olles. No ei ole hea tunne. Mingi selline sisemise konflikti tunne tuleb. Ja siis ei saa aru, milles asi on. Sest pealtnäha ju pole midagi valesti olnud. Nina all olles on need inimesed pealtnäha viisakad ja toredad. Aga siis kuulen kolmandate inimeste käest, et see, keda pidasin sõbraks, on mind seljataga siunanud ja mis iganes asju kokku rääkinud. Noh, korraks on hästi halb tunne. Reedetus, kurbus, võibolla ka viha ja pahameel, miks ma nii sinisilmselt olen oma asju jaganud.


Siis aga tuleb minusse selgus, aktsepteerimine – ahhaa, olukord on nii. Nojah, see on piisavalt suur argument, et mitte enam selle inimesega südamesõbra rida ajada. Olukord oli kesine enne ja läks hullemaks, kui tõde päevavalgele tuli. Aga päeva lõpuks kasulik õppetund, et ma õpiksin inimesi enne tundma ja vaatlema – kui ta on mulle rääkinud teiste kohta halvasti, miks ma peaksin arvama, et ta ka minu kohta jama ei räägi!? Seega õpin välja tulema draama-bondingust e teisisõnu saan oma kaassõltuvuse mustrit tervendada.


Olukord oli enne arusaamatu, siis tuli tõevälk, mis lõi korraks kõik valgeks, tõde tuli ja vabastas ahelatest ning saabus selgus. Ühtlasi selle abil tuli suur õppetunni tarkus, mis on tegelikult alati hea.


Mina usun, et iga olukord on tulnud meile mingit kingitust tooma. Mõned situatsioonid toovad selged õnnistused, mis ka näivad õnnistustena ja mõnede olukordade õnnistustest saame alles hiljem aru.

Nii on ka toitumisega. Näiteks on paha olla mingeid toitusid süües, aga mitte nii halb, et elamist segaks. Ent kui neid liiga palju sööd, siis hakkab kohe eriti halb. Ja siis saan aru – ahhaaa, see asi mulle tõesti toiduks ei sobigi. Nii jätsin kunagi aastaid tagasi suhkrusöömise maha. Ma arvan, et oli siis aasta umbes 2014. Varsti saab kümme aastat. Kordagi pole kahetsenud :)


Neid näiteid võib tuua ka suhetest või mistahes eluvaldkonnast.

Selline üle piiri minemine tihti teeb meile kiirelt selgeks, misasi see siis ebakohane meie jaoks on. Seega olen juba harjunud rõõmustama – kui elus on väljakutse ja piiride ületamine, mis toob ebamugavuse – tean juba ette – see õpetab seadma selgeid tervislikke piire! Kui taipame, mis on tekitanud kannatusi, on lihtsam olukorda muuta.


Seega soovitan kõigile – kui midagi meeldib, tehke seda, kuni enam ei meeldi. Meeldimistunne on hea teejuht ja giid – ta kutsub meid ikka sinna, mida hingena on vaja selgeks saada. Ja kui on näha, et isu on täis, siis võime alati uude suunda liikuda.


Kunagine junkfoodi armastaja saab niiviisi tervislike eluviiside äärmuse suunas liikuda ja suhtesõltlane hakata nautima ka omaette olekut.


Tuletan meelde, mida ilmselt juba tead, et – iga sõltuvus on alati igatsus Algallika e Armastuse järele. Kiirtee armastuse kogemiseks on reiki pakkumine endale ja oma kallitele, mediteerimine ja armastusküllaste valikute tegemine igas eluvaldkonnas.


Kes soovib, siis saate kuni 14. veebruari südaööni liituda veebruarikuu Maagilise Reiki internetikoolitusega. Algselt oli see plaanitud alustama täna 10.02, aga ma saadan lisakirja, kes hiljem registreerivad, saate ikkagi selle kursusega liituda – saad seda teha sõbranädala alguse puhul 2 ühe hinnaga http://inspiratsioonikool.ee


Ka saate ise tunnetada, kuidas on kogeda Shambhala kõrgsageduslikke energiaid oma igapäevases elus. Leiate spetsiaalse kanaldatud meditatsiooni http://inspiratsioonikool.ee


Õnnistusega

Stella

Comentários


bottom of page