top of page
astroloogilised-kuupäevad.png

Kasutan oma töös eelkõige Veedalikku (india) astroloogia teadmistevaramut, mis on aastatuhandeid vana. Põhiline erinevus võrreldes Lääne süsteemiga, mida on ehk kasulik teada, seisneb oma tähtkuju kuupäevade teadvustamises, mil inimene sündinud on... Veedalik astroloogia on paljuski Lääne astroloogia sarnane, kuid kuna Lääne astroloogia on arvutusvea tõttu (Troopiline süsteem põhineb arvutustel, aga ei vaatle seda, mis otseselt taevas taevakehadega parasjagu toimub) nihkesse läinud, siis võib juhtuda, et su Päiksemärk on tegeliku sünnimomendil planeetide seisu tõttu hoopis muu kui senini oled arvanud! 

 

Võite ka täheldada, et olen raamatusse välja toonud need kuupäevad, mille kohaselt planeedid ja Päike taevalaotusel koos on veedaliku süsteemi kohaselt. Tähemärk ehk Päiksemärk tuleneb sellest, mis taevapiirkonnas Päike Maa suhtes füüsiliselt parasjagu asub. Ka veedalikus süsteemis kasutatakse arvutamist ja mõnevõrra taandamist (360-kraadine kaart on jaotatud 12 võrdseks 30-kraadiseks osaks) ja tegelikult on mõni konstellatsioon on suurem kui teine, aga siinne süsteem näikse olevat minu tunnetuse kohaselt enam tõene, kui Lääne oma, kui vaadelda ka astronoomilisi aspekte – ehk mis kohas taevakehad päriselt mingil ajahetkel asuvad... Kus planeedid parasjagu sinu sünnihetkel olid ja kus nad praegu on, saate vaadelda näiteks siit: https://theskylive.com/

 

Siinjuures ma ei hakka vaidlema, kas üks süsteem on õige või mitte! See on põnev, et on mitut moodi maailmanägemus ja igaüks võibki uskuda, mida tahab! Ka minu jaoks oli alguses kummaline mõelda, et kuidas siis sajad tuhanded astroloogid üle maailma sellist "väikest" fakti millekski ei pea, et see, millest nad räägivad, tegelikult taevalaotusel nii ei ole! 

 

Olen tundnud, et selle erinevuse teadvustamisel võib olla aga kogu meie kollektiivsele teadvusele suur mõju. Isiklikult minu elu muutus väga võimsalt ja päevapealt, kui ma 2016 Taani koolis selle kohta õppides enda tegelikku päiksemärki teadvustasin ning seda teemat rohkem süvitsi uurima asusin. See on põnev! Ehk on ka sinul, kallis lugeja, siit üht-teist avardavat avastamist! Võite muidugi lugeda ja vaadata mõlemat süsteemi kõrvuti ja teha ise omad järeldused – usun, et kõigest on midagi õppida!

 

Raamatu boonuslehelt saate selle kohta lisaks kuulata ja vaadata: inspiratsioonikool.ee/2022-edu

Jään kindlalt selle juurde, et kõige otsesem viis saada tõest infot maailma kohta on läbi enda südame vastuseid saades.

Armastan kasutada astroloogia abi, et saada peegeldust ja sisekaemuseks inspiratsiooni, kuid puhtaim allikas on puhas süda. Kes soovib õppida südamega suhtlema, soovitan kasutada seda abistavat harjutust siit alt videost:

Tsiteerin Wikipeediat:

Põhimõtteline erinevus nende (Lääne ja Veedalik astroloogia – Stella märkus) vahel on sodiaagi mõõtmise viisis. India astroloogia kasutab sideerilist sodiaaki (kinnistähti vaadeldakse liikumatu taustana, mille suhtes mõõdetakse planeetide liikumist), kuna aga lääne astroloogia kasutab troopilist sodiaaki (planeetide liikumise mõõtmise taustaks on Päikese asend kevadise võrdpäevsuse ajal. Selle erinevuse kõige ilmsem tagajärg on see, et kui teisendada troopilist sodiaaki kasutav horoskoop sideerilisse sodiaaki, siis umbes 80% planeetidest liigub eelmisse märki.

Veedalik astroloogia

 

Algne vedaliku astroloogia nimetus tuleneb sõnast jyótish.

See tähendab valgust või taevast keha. Võime seda nimetada valguse teaduseks.

 

Termin tuleneb ühest India iidsest raamatust nimega Vedanga Jyotisha, mis on väga vana astroloogia käsiraamat, mis kirjeldab kalendrisüsteemi ja eelkõige seda, millal mingit tseremooniat kõige parem teha on.

 

Vedaliku astroloogia mõiste nimetus pärineb 20. sajandist, selle algupära aga tuhandete aastate tagant. Teisisõnu nimetatakse seda kai India astroloogiaks.

 

Astronoomia tegeleb taevakehade liikumise uurimisega, astroloogia nende liikumiste ja paiknemiste võimalike mõjudega inimteadvusele.

 

Sõna “veedalik” tuleneb Vedadest, mis on iidsed käsikirjad, mis on kogu hinduismi, idamaade filosoofia, ja vaimsuse aluseks.

 

Vara-veedalikke tekste e Vedasid on neli: Rig Veda, Sama Veda, Yayur Veda ja Aharva Veda ning need on umbes 5000 aastat vanad kanaldatud tekstid maailma toimimise kohta.

 

Veedalik tähendab tõega kontaktis olev tõe kanaldus, mis on universaalne ja kehtib kõigile. Selle õpetuse ja minu isikliku kogemuse kohaselt on meie tõeline olemus kõikeläbistav, igavikuline valguse ookean.

 

See maine reaalsus siin on teadlike blokeeringute abil loodud illusioon, et saaksime õppida maiste kogemuste kaudu oma teadvuse olemust veelgi külluslikumalt tundma õppida ja mängida lõpmatut armastuse mängu.

 

Veedalik astroloogia on saanud oma kujunemisel tugevaid mõjutusi ka iidsest Kreeka astroloogiast, sh ka 12 sodiaagimärgi kasutamine ja planeetide järjekord.

 

Tõde saab kogeda, kes on jõudnud endas sügavasse lõdevstusse enda teadvuses e valgustunud teadvuseseisundisse. Lugedes, kogedes ja tajudes tõde, toimub inimesega valgustumine ehk tõega kaasa helisemine. Inimene näeb illusioonidest läbi, loorid hajuvad ja nähtavaks saab meie tõeline olemus – puhas lõpmatu armastuse olemus.

 

Sellises teadvuseseisundis viibides võib kogu elu muutuda palju kergemaks, kuna inimene ei vaevle ebatõdede ja enda õigustamise ja kahtlemise käes. Tõde on lihtsus ja see on ilus, loomulik, värske, sügav, põnev ja samas sügavat rahu toov.

 

Veedaliku astroloogia kohaselt enda täpse sünnikaardi kogemine ja selle info vastuvõtmine võib olla väga valgustav ja silmiavav kogemus. Kuna Lääne astroloogia on olnud arvutusvea tõttu nihkes (taevas ei asunud tegelikult planeedid seal, kus inimese sünnikaardil näha on!), on võimalik, et inimene on endaga kaasas kandnud tegelikult väära kujutelma endast terve oma elu. 

 

Minu jaoks isiklikult oli see alguses mõnes mõttes täielik šokk – kuidas on nii, et ma olen nii palju aastaid harjunud ennast nii ja nii!? Ja nüüd öeldakse, et ma olen tegelikult hoopis teises tähemärgis, teise tõusumärgiga, Mu kogu elu visioon nedast keerati mõnes mõttes pea peale. Ja kui see oli täitsa ümber pööratud, nägin, at ahhaaa, muidugi – see on minuga palju paremini kokkukõlav! Kusjuures – huvitav on see, et mingid planeetide seisud seletasid ka hästi ära, miks ma ka selle teise lääne sünnikaardiga kokku kõlasin mingites kohtades! 

 

Ma ei lasku siinjuures aruteludesse, kas üks on õige või teine vale süsteem – ma soovitan igal inimesel võtta igast kogemusest tänulikkusega see, mis näib tõena kokku sobivat. Mina usun, et iga süsteem teenib mingit kogemust ja see, et me liigume praegu vanast ajast ja vanast energiast uude ning siinsamas tuleb meile nähtavaks ka uus süsteem (millega harjumine võib algul tunduda ebamugav, harjumatu), mis on TÕEGA KONTAKTIS, on minu jaoks isiklikult vägagi märgiline.

 

Loomulikult – kui siin on keegi astroloog ja ta on harjunud terve elu ja palju aastaid Lääne süsteemiga töötama, võib see tekitada algul suurt sisemist vastupanu – et kas kõik mu seni õpitu on siis asjata, siis see kindlasti nii pole. Mina soovitan säilitada rahulikku meelt ja mõtiskleda – mida tähendab harmoonias olemine loodusega ja mida tähendab nihestatus ja siis vaadelda ja püüda seda kõike näha nagu mängu. Võib mängida nii ja võib mängida naa.

 

Okei, sellel teemal ei hakka pikemalt peatuma. Nagu ma ütlesin, mina sel teemal kellegagi vaidlema hakata ei kavatse, vaid olen väljendanud oma seisukoha ja austan ka seda, kui igaühel on oma nägemus ja tunnetus.

Soovin teile mõnusat oma elu uurimist ja pühendumist südame teele!

 

 

bottom of page