Emotsionaalsest tervisest I OSA

Tegin väikest uurimistööd inernetis ja nägin, et eestikeelseid artikleid või asjalikku infot emotsionaalse tervise kohta on väga vähe praegusel hetkel. Samas on emotsionaalne tervis ju aluseks, et ka meie mentaalne tervis ja füüsiline tervis toimiksid! Sellest hakkab ju kõik peale. Seepärast tahaksin lähinädalatel seda teemat sügavamalt sinuga arutada ja jagada. Lisaks sellele - mul on tunne, et palju sellest infost, mida jagatakse, võib inimestele mõjuda vastupidiselt sellele soovitud tulemusele.

Nimelt - kui inimene on arvamusel (mida paljud õpikud, koolitused ja inimesed jagavad), et negatiivsed emotsioonid on kahjulikud, siis just nimelt seesama arvamus iseenesest, kui inimene seda uskuma hakkab, ilma põhjaliku mõistmiseta enda emotsionaalsest toimimisest, võib panna aluse ühele vägagi korralikule depressioonile.

Depressioon ei ole haigus, see on teadvuseseisund, kus inimene keelab endale tunnete tundmist. See omakorda aga hakkab põhjustama kehas keemilisi reaktsioone ja tasakaalutust, mis võib viia inimese veeel enam tasakaalust välja. See on väga tõsine probleem, sest mida halvemini inimene ennast tunneb ja sealjuures on enda peale pahane, et ta nii tunneb, seda hullemaks olukord muutuma hakkab...

VASTUSEIS TUNNETELE TEKITAB KEEMISLISE TASAKAALUTUSE

Väga palju sellel teemal võib abi saada näiteks Brandon Baysi loodud rännaku-meetodist. Soovitan ka tema raamatuid (näiteks raamat "Rännak" ja "Valgus tunneli lõpus").

VASTUSEISU VABASTAMISEKS ON LOODUD SPETSIAALNE LIHTNE RÄNNAKU-MEETOD

Rännaku-seansil inimene tunneb lihtsalt endas kiht-kihilt need stressi-kihid ja müürid endas ära (vastuseisud eri tunnetele). Läbi hoitud turvalise protsessi hakkab inimene mõistma, et kõik, mida ta koges, oli sellepärast, et ta tahtis ennast või kedagi kaitsta, et kõik see stress on tekkinud tegelikult armastuse pärast. Lubades endal kõik tunded läbi tunda, keha vabaneb, retseptorid hakkavad jälle normaalselt tööle ja kehakeemia muutub taas normaalseks, tervise taastumine hakkab koheselt peale.*

*Muidugi - kui seda süsteemi taipad, ja reaalselt kasutad, ei olegi enam seanssi vaja teha, vaid lihtsalt tsahh-tsahh-tsahh tuled läbi illusioonide nagu Aquaman läbi kollidemere ilma kriimustuseta.

Seevastu lugada kuskilt artiklit, kuidas viha on paha ja kurjus on oi-oi-kui-paha, võib aga viia inimese väga sügavate meeleheitehoogudeni, kuni selleni välja, et inimene ei tahagi enam elada, sest ta tunneb endas neid tundeid. Need usukumused aga ei ole tõde! On kahjulik neid tundeid endas alla suruda! On kahjulik neid ebatervelt välja elada! Aga tunded ise ei ole kahjulikud. On täiesti normaalne kogeda negatiivseid kogemusi ebainimlikes tingimustes!

TERVENEMINE HAKKAB PEALE TÕE TUNNISTAMISEST

Esiteks on tarvis ära tunda, mida üldse tunned. Endale tunnistada. Tunnistan enda tunnet. Seejärel see vabastada. Kui niisama andestuse ja armastusega vastuvõtmise ei vabane, siis kas läbi vabastava hingamise, vabastava tantsimise, vabastava kirjutamise, rännaku-seansi ( rannak.ee ) või reiki seansi mistahes muu teadliku protsessi see enda kehast välja lõõgastada.

VALGUSTATUS ON SU TÕELINE OLEMUS

Kui inimene on lõõgastunud, on inimene valgustunud teadvuseseisundis. Pea kõik beebid, kes sünnivad, on selles teadvuseseisundis ja seega pole see sulle tegelikult midagi võõrast.

Kuidas saad aru, et oledki lõõgastunud? Sisemine rahu, tasakaal, selgus ja voog annavad märku, et see on nii. Kui teadvuseseisundis on stress, pinge, ärevus, paanika, on vaja endast nö aur välja lasta ja seejärel see sogane vesi rahuneda lasta, enne edasi tegutsemist, niipea kui võimalik. Kui meel on rahulik, on koheselt ka selgus tuleviku, oleviku ja tõelise olemuse kohta. Ja seda ei pruugi saavutada ühe meditatsiooni või mistahes seansiga, seda on vaja suure tõenäosusega treenida igapevaselt, kuniks su sisemine tarkus sulle seda kogemust võimaldab. Ja isegi kui ühe meditatsiooniga saavutad, siis on tarvis seda oskust hoida. Natuke sarnaneb see surfamisele. Algul õpid surfilaual seisma (teadlik olema enda tunnete kohta), siis õpid vee peal püsti tulema (leidma tasakaalu ka kõige kreisimates situatsioonides). Siis õpid juba pikemaid sõitusid võtma laineharjal (jääma sisemisse avarusse ka kõige suurema mäsu keskel) ja lõpuks tunned juba ära, kas on sinu laine, mis tuleb või ei, võid jääda ka lihtsalt chillima madalamasse vette, ei trügigi enam nii meeletutesse eluvõitlustesse ja naudid lihtsalt olemist.

Huvitav tendents on see, et inimene ei mäleta enda kõrgeimat olemust kui ta on stressis. Näiteks kui inimene suudab meditatsioonis jõuda valgustatuse tasandini välja ja isegi mõned minutid seda kogeda, siis taas pingetele keskendudes senine valguse kogemus ununeb. Kuniks järgmise korrani, kui inimene taas sellesse seisundisse jõuab, siis tuleb talle meelde, et ahhaaa – see on see tuttav kogemus, ma mäletan seda küll, see on ju nii lihtne!

Vahel on mul tekkinud küsimus, et kas just nimelt inimese uudishimu ja otsiv meel on need, mis panevad inimese muudkui tagasi keerukohtadesse pöörduma? Sõltuvus põnevusest? Elulust? Või on see valgustööliste töö - heegeldada meie teadvust uue ja vana maailma vahel? Eks seda saab igaüks ise enda seest vaadata.

Tulles tagasi nüüd tundekihtide teema juurde, siis et elada ekstaatilises armastuse kogemuses, on tarvis teada ja taibata ja ära tunda enda tõeline algne armastuse olemus - ja seda ka TEADLIKULT MÄLETADA. Istutada see mäletamise puu keset oma hingeaeda ja mitte seda enam maha saagida. See on su kese, su tuum, su algne armastuse ookeani olemus, mis sulle elujõu annab, see on kogu eksistentsi algne aines.

Et aga tunnistada kõike armastusena, on tarvis, et inimene julgeb endas KÕIK tunded ära tunda. Et need on armastuse teenistuses. Ka pimedus on valguse teenistuses.

Miks on kõige tunnistamine vajalik? Sest kui me arvame, et mingi kogemus ei ole jumalik ja terviklikkuses esinev, siis me eraldame enda teadvuse taas terviklikkusest, koheselt kui seda tunnet kogeme! Terviklikkus = armastus. Niipea, kui näed eraldatust, siis järelikult sa ei armasta enda mingit osa.

Tunnete ära tundmine tähendab seda, et me tunnistame, et meis on olemas kõik sagedused, kõik heletumedused, kogu eksistents. Ei vähemat. Alles siis saab saabuda inimesesse suur lõplik rahu! Ja selleks ei pea surema. Selleks ei pea sööma tablette, selleks ei pea ennast alkoholi ja meelemürkidega läbi immutama. Selleks on vaja lihtsalt julgust. Ja kui ise ei julge, siis leida endale mõni imeline abiline, näiteks mõni rännaku-spetsialist, kes aitab sellel sündida. Hoides sulle püha austavat ruumi, lubades sul kõike kogeda, sind hukka mõistmata - see on väga väga tervendav!

Emotsionaalse tervise alus ongi see, et me tunnistame, et me oleme täisulikud. Sa pole teinud midagi valesti ega eksinud. Need olid vajaliku õppekogemused su hinge arenguks!

Kindlasti aitab ka mediteerimine ja lõõgastumine, aga kui sümptomid - tunned, et oled vähem kui rõõmu-ja valgusepallike, jäävad pikemaks kui paar päeva, siis on väga soovitatav leida endale abi, et kehakeemia ei satuks sõltuvusse stressist. Jah, said õigesti aru - ka stressist, draamast ja pahandustest võib inimene sõltuvusse jääda, eriti kui inimene tuleb ebaterve sisekliimaga kodust ja on lapsepõlves harjunud negatiivsuse meres ellu jääma. Sest siis on inimene alateadlikult otsimas sarnast kogemust, pidades seda armastuseks.

Hirmuäratav on see, kui paljud inimesed enda elus ei armasta ennast piisavalt palju, et ennast tuua tagasi heaolutundesse ja peavad probleemset elukeskkonda normaalseks. Aga mis teha, meie ajastu on selline olnud praegu!

Ei tohiks ära unustada, et alles on siin mail toimunud sõjad, see võib meie DNA-s ja rakumälus veel olla aktiivne, kes pole neid teemasid ennast vabastanud!

Vahel mul on tunne, et me oleme väga palju osa ajast kõik nagu orvud, kes on kaotanud enda tõelise ema (Armastuse) ja on kaotanud ka lootuse seda kunagi üldse leida. Aga Armastus on kogu aeg meie südames meid ootamas! Ent valud ja müürid, mida oleme Armastusele ette ladunud, ei luba meil seda tunda. Arvamus, et peame tundma end mineviku sündmuste pärast süüdi, ennast karistama või heaolu vähendama, loobki need seinad. Paraku on see olnud nii igapäevane kogemus nii nii paljude inimeste jaoks, ent meil on tarvis olla teadlik, et me võime kõik need energialangud endast vabaks anda!

Normaalne on tunda end normaalselt ja hästi, mitte vaevaelda!

Olen aru saanud, et enda silmade välja nutmine selle pärast ei aita meid. Seepärast olengi pühendanud terve oma elu, ja ma arvan, et väga väga paljud sajandid kõik oma eelnevad kehastused selleks, et palun, kallid teekaaslased, ärgake üles isule tunda ennast hästi!

Selle asemel, et osta endale järgmine "tuju parandav sädelev pluusike" või natuke ägedama-välja-nägemisega mobiiltelefon, on aeg ennast aidata. Õppida ise ennast armastusega üle ujutama, tervendama emotsionaalselt, hingeliselt, mentaalselt. Seejärel toimuvad füüsilised tervenemised juba loomuldasa palju lihtsamalt!

Kõik on omavahel ühenduses ja kõik on täiuslik ja gäpselt nii nagu peab.

Kui elus on keerukas koht, siis see ei ole koht, kus lusikas nurka visata, vaid see on universumi kutse meile õppima ja taipama, luidas me ise enda elu loome.

Teadvelolek, postiivsed taotlused, jooga, meditatsioon, maagiline reiki, mantrad, looduses käimine ja enda tões elamine on need kogemused, mida ma soovitan igaühele igapäevaselt ette võtta, kes selle uue aja energiaga koostöös tahab rõõmsalt enda elu elada. Olen praeguseks üle kümne aasta neid ise kasutanud ja ei vahetaks seda kogemust mitte millegi muu vastu enda elus.

Olen väga õnnelik ja tänulik, et väga paljud inimesed on tegelikult praegu juba enda armastamise teekonnale aidanud. Ja kui sa oled jõudnud selle artikli sellesse kohta, siis mul on tunne, et sina oled kindlasti üks nendest õnneseentest, kes tõeliselt maailmast hoolib ja seeläbi ka enda ellu tohutu valgusevaranduse selles elus enda lõpmatu mina armastusekontole laeb. See on varandus, mida minu teada ei võta meilt ükski kehastuse lõpp või inflatsioon! Aitäh sulle! Kogu südamest aitäh! Ja eriliselt suur tänu, kes aitab sellel artiklil ka maailmani jõuda ning seeläbi tuua kogu inimkond suuremasse emotsionaalsesse tervisesse. See on meie kogu tervise aluseks ja tegelikult terve planeedi saatuse vundament.

Õnnistused ja tänud!

Kutsun sind osa saama ka selle aasta esimesest MAAGILISE REIKI I astme internetikoolitusest http://StellaShakti.com

Õnnistused ja helget tervist ka tundemaailmas! <3

Armastusega

Stella

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

MTÜ Südamekeskus

IBAN: EE507700771001082851 

* nii koolituste kui seansside raha tagastamine 

on kuni 14 päeva ostuhetkest,

hilisemaid pretensioone ei rahuldata

 

©Inspiratsioonikool

sydamekeskus@gmail.com

StellaShakti.com

SUBSCRIBE YOUTUBE* LISTI

  • w-facebook
  • Twitter Clean
  • w-googleplus