Hommikurituaalid ehk kuidas algab elu parim päev

Artikkel ilmus redigeerituna Sensa 2015 detsembri numbris. Siin selle Stella-variant.

Iga hommik on võimalus startida elu uuelt leheküljelt. Missugune see uus olemine on, seda määrab väga palju ära see, mismoodi me hommikut alustame. Tegelikult hakkab see peale juba eelmisel õhtul, sest see on uue hommiku vundamendiks.

Siin kümme nippi, kuidas mina oma hommikut alustan, et oleks mõnus.

1) Õhtul loon korra oma mõtetes ja kodus.

On suur vahe, kas ärgata hommikul segamini toas, nõud pesemata, töölaud tegemata asjadest lookas, või siis on voodi kõrval värsked lilled, meeldetuletuskiri iseendale, kui tubli ja lahe ja ilus ma olen, köök on korras, uued riided algavaks päevaks kenasti valmis sätitud. Väga oluline on ka see, mida õhtul süüa või tarvitada. Kunagise padu-rahustite-kasutajana võin öelda, et kaine on ikka palju parem olla. Suur osa minu ärevusest ja stressist kunagi tekkiski liigse ja vale toidu tarvitamise tõttu, mida siis muude vahenditega püüdsin endas ära siluda. Küll oli siis õigustatud pokaalike-kaks-kolm veini, siis natuke veel snäkke ja natuke rahusteid ning uinusin iga öö nagu hunt, kes oli just kolm põrsakest pintslisse pistnud. Muidugi on ärkamine selliselt väga väga raske! Toitumine ja emotsionaalne tasakaal on väga suures ühenduses. Ma sain väga suurt abi sellest, et hakkasin käima Rännaku teraapiates, joogas ja õppima iseenda kohta ning sain aru, et suur osa minu kunagisest igasugusest tarvitamise vajadusest oli selleks, et enda tundeid alla suruda. Sestap pean nüüd igapäevaselt päevikut, kuhu oma kogemused endast välja kirjutan, et need ei jääks sisse ussitama. Kirjutan nii sellest, mis toimus, sellest, missugused on mu unistused ja sellest, mille eest väga tänulik olen. Selliselt loon ma töise suhte universumiga ja ma ei pea enam nii palju asju meeles pidama, vaid energeetiliselt olen ma selle teabe edastanud ja nüüd on see maailma asi, kuidas ta sellele vastab ja need kohad, mida ma tal palun korda teha, ka selliseks loob. See toimub nagu võluväel! Mida enam maailma usaldada, seda suuremad on imed, mida olen kogenud!

Praktiline harjutus: Kirjuta päevikusse õhtul välja see, mis 1. Sinuga päeva jooksul juhtus. Kui on midagi, mida näed, et Sind tüütas, väsitas või väljakutseid pakkus, lisa sinna juurde: Kallis Armastus, palun abi! Palun lahenduse energiat! Palun õpeta mind elama nii, et mu elus oleks õndsus, lihtsus ja rahu! 2. Sulle päeva jooksul kõige suuremat rõõmu valmistas ja mille eest oled väga tänulik. Kallis Armastus, mulle väga meeldib, kui... 3. Sinu südame kiiremini põksuma paneb, kui sellele mõtled ehk oma unistused Kallis Armastus, ma olen kogu südamest tänulik, et ma võin kogeda …

Vaata ka minu blogipostitust päeviku pidamise kohta.

2) Ööseks loon selged taotlused.

Kuna meie aju tegeleb öö jooksul kõige sellega, mida me temasse viimasena sisestame, on väga hea enne uinumist kas lugeda või kirjutada midagi inspireerivat. Ja ega ilma asjata aastatuhandeid ei ole palvetatud. Õhtune tänulikkuse tunne kõige selle eest, mis elus juba väga hästi on, häälestab meid ka hommikuks suurde tänusse ja seega tõmbame me ligi veelgi toredamaid kogemusi ja elamusi. Õigem oleks öelda – me ei peleta neid endast eemale!

Õhtune palve: Kallis Armastus, palun too mu unenägudesse just seda infot, mida vajan, ja et see jääks mulle meelde. Taotlen, et mu unenäod aitaks tõsta mu vibratsioonitaset ja suurendada armastuse kogemust minu elus.

3) Hommikul ärgates lausun Ma tänan! Ma tänan! Ma tänan! Täna on mu elu parim päev!

Nii ma ei pea isegi teadma, mida see päev endas sisaldama peaks, aga nii avame energeetiliselt ukse selle kogemuse jaoks. Su sisemine tarkus teab, mis sulle parim on ja usaldades oma meeldimise tunnet juhatab su süda, su keha ja su meel sind täpselt õigete kogemusteni.

Praktiline soovitus: kui on hommikul ärkamiseks vaja äratust vaja kasutada, panen telefonis tavalise plärisemise asemel äratuseks mõne oma lemmikloo, mis on eriti armastav ja ilusate sõnadega, nii on hommik palju mõnusam!

4) Voodis mõnuleda

On see viis minutit või tund, väga hea on hommikut alustada mõnulemisega. Kui elad koos partneriga, miks mitte paluda tal teha sulle hommikul veidi jalamassaaži või õrnalt silitada. Kontakt oma keha ja nahaga aitab avada südame ja olla enam avatud naudingule terve päeva jooksul.

Praktiline harjutus: paitades oma keha ütlen endale hommikul Aitäh, et ma olen olemas, aitäh et mul on imeline keha, aitäh, et olen oma kehas täielikult kohal!

5) Sõber VESI!

Ärgates on kõige olulisem end unest puhastada. On see kiire dušš või järve sulpsatamine, hammastepesu ja mõnus lõhn terveks päevaks, see on vajalik, et end energeetiliselt uuele leheküljele häälestada. Arstid ja teadlased ütlevad, et pole kasulik end iga päev seebitada, aga kiire dušši all käimine ei peagi seda tähendama. Enne hommikusööki juua kindlasti vähemalt pool liitrit vett, et seedesüsteem saaks käivituda ja organism vanadest ainetest puhtaks.

Praktilised puhastavad harjutused: 1. Enne dušši alla minekut vaata endale peeglist otsa ja ütle 8 korda: ma armastan Sind! 2. Dušši all käies ütle veele – veeke, veeke, õnnistan sind, tänan sind! Õnnista mind, puhasta mind! Pese must minema kõik ebavajalik, et mu päev võiks olla kirgas ja täis rõõmu! 3. Panen kehale mingit head lemmiklõhna. Kindlasti soovitan kasutada orgaanilisi ja bioloogiliselt puhtaid aroome, näiteks puhas roosiõli, sandel, piibeleht vms. Lõhna kasutamine aitab meil paremini end maandada, olla kontaktis oma keha ja selle reaalsusega.

6) Kirjutan üles unenäod, unistused, mõtted, päevaplaanid.

Sellega puhastan end taas kogu mõttekoormast, mis võib takistada mõnulemist. Lepin endaga kokku, et kui ma need endast välja kirjutan, siis ma ei pea nendele enam rohkem mõtlema, enne kui hommikurituaalid on läbi.

7) Hommik algab vaikuses

Esimene tund aega ei mingeid väliseid infoallikaid! See on püha aeg iseendaga kontakti saamiseks. See tähendab, et ei mingeid smside lugemist, facebooki, kirjakastis sobramist ega muud sellist. Üks tund. Püha aeg. Ka oma elukaaslasega olen kokku leppinud, et sel ajal juttu ei räägi. Oleme mõlemad olnud palju rõõmsamad, et saame olla selle aja täielikult iseendaga ja end oma päevaks ette valmistada. Kui on lapsed, siis soovitan ärgatagi lihtsalt varem üles, et see aeg endale võtta, kasvõi pool tundi. See aeg iseendaga muudab inimesed palju meeldivamaks kaaslaseks, sest nad on iseendas kohal, seega saavad olla nad kohal ka sinuga, mitte ei mõtle neljandaid mõtteid, tehes kolmandaid asju ja pealtnäha justkui kuulavad sind. Hommikune keskendumine iseendale loob energeetilised alused, et me suudame olla kohal kogu maailma teenimise jaoks parimal moel terve päeva jooksul. Kujuta ette karikat, mis on su südames, mis täitub tähelepanust. Esimene tund ongi selleks, et su südame armastuse karikas saaks täis. Siis saad seda ka teistega päeva jooksul jagada.

Praktiline harjutus: mõnule vaikuses, silmad suletud, palu enda terve keha täita valguse ja armastusega. Kui oskad, tee endale ka reikit, see aitab kiirelt armastuse sagedusele häälestuda. Võid seda teha istudes, pikutades, kõige olulisem on see vahetu kontakt iseenda tunnetusega, mitte välistele objektidele tähelepanu pööramine. Üks tore tarkus ütleb isegi, et hommikuti on tarvis mediteerida pool tundi. Kui on väga kiire, siis tund.

8) Keha äratamine armastuses

Hommikujooga ja harjutused on saanud järjest popimaks. Tõepoolest on eri stiile, mille vahel valida, seinast seina. Kes armastab jooksmas käia, kes keha sirutada, kes elukaaslasega kallistada, kes lemmikmuusika järgi tantsida. Kõige olulisem hommikul on see, et hommikuäratust kehale pakkuda:

  • iga hommik – väikesed järjepidevad sammud viivad suurte tulemusteni!

  • harjutusi teha vähemalt seitse minutit – meie sõbrad teadlased väidavad, et siis ei tule deprekat

  • teha neid mõnuledes – selleks ju tegelikult elu mõeldud ongi!?

  • peale nende tegemist ka lõdvestuda!

Minule meeldib erinevaid stiile kombineerida. Mõni hommik teen päiksetervitusi, teisel päeval viit tiibetlast, kolmandal päeval kolmandat stiili, ilusal päikeselisel päeval käin sörkimas jne. Keha vajadused on iga päev erinevad, seepärast on kasulik kuulata, mida ta just sel päeval vajab ja kuidas koostööd teha tahab. Joogat võib teha ka õhtul ja trennis, aga see hommikune enda lahtisirutamine on imeline viis end armastusele avada, seepärast olen seda juba enam kui seitse aastat pea igal hommikul teinud. Need üksikud korrad, kui on jäänud tegemata, olen nii imestanud – kuidas küll inimesed niimoodi elada jaksavad! Enesetunne on nii jäik, nii erinev ja isegi raske olnud, et hommikujoogast on saanud minu lahutamatu kaaslane!

Praktiline: kui sul juba hommikusirutused päevaplaanis, miks mitte sinna lisada ka väiksed hingamisharjutused? Hingamine on suurepärane viis oma keha kiirelt elujõuga täita. Me teeme tegelikult seda kogu aeg, iseasi, kui teadlikult. Siin üks lihtne harjutus, mida võivad pea kõik kasutada. Kui sul on probleeme südame või vererõhuga, pea nõu oma arstiga. Kel on kontroll oma hingamise üle, suudab talitseda enam ka oma mõtteid. Ja miks mitte sellele armsale purjus pärdikule peas veidi puhkust anda? Harjutus ise on selline, mille nimeks on neli-ruut-armastus-hingamine. Kujuta ette, et iga hingamise ja iga väljahingamise ja nende vahel olevate pausidega joonistad sa ruutu. Hinga sisse -loe 1,2,3,4, see on ruudu esimene külg, siis hoia hinge kinni ja loe mõttes 1,2,3,4, see on teine külge, hinga välja, 1,2,3,4, (kolmas külg), hoia hinge kinni 1,2,3,4 (neljas külg). Hea, kui hoiad selle harjutuse ajal oma käed ja tähelepanu oma südamekeskusel. Võid joonistada mõttes neli kuni kümme ruutu. Võid ka kombineerida numbrite lugemise kiirust, vastavalt soovile.

9) Lõdvestumine

Mistahes jooga või hommikuharjutuste juures on oluline heaolutunne neid tehes ja lõdvestus peale nende sooritamist, sest tegelikult tähendab jooga taasühinemist armastusega ja kui me seda armastusega ei tee, siis see ka jooga pole, vaid lihtsalt venitusharjutused. Lõõgastumise ajal toimuvad kehas olulised protsessid, mis aitavad energiakanalitel avaneda, seepärast peetakse seda tegelikult kogu joogasessiooni kõige olulisemaks ajaks! Kui endal kipub tähelepanu rändama minema ja keskendumine pole veel nii lihtne, soovitan mu koduleheküljelt alla laadida annetuse eest endale iganädalasi tasakaalustavaid energiaseansse.

10) Hommikusöök naeratusega laetud

Mis iganes on Sinu hommikumenüüs, saada toidule ja joogile armastust ja tänu, see kandub su kehasse ja annab Sulle jõudu terveks päevaks! Ole teadlik ka sellest, et keha ja meel ei saa energiat vaid toidust, vaid ka sellest, mida hommikul esimesena loed või kuulad. Mis tonaalsusega soovid, et Su päev oleks? Hommikusöögi juurde lugeda näiteks üks lehekülg inspireerivat kirjandust või Rumi luulet oleks igati kohane.

Facebookis võib olla küll palju toredaid linke, aga kui sinna hulka satub ka mõni selline "krokodill", lugu või pilt, mis Su tuju rikub, siis oled terveks päevaks selle vibratsiooniga. Seepärast soovitan alustada millegi tõeliselt positiivsusega sütitavaga. Kord nädalas kasvõi sellesama blogiga, sest umbes täpselt nii siin uued postitused ilmuvad. Need iganädalased kingitused minu südamelt Sinule, nende loomine on üks mu suuri lemmikuid. Kui ka Sulle need meeldivad, palun jäta siia alla kommentaaridesse ka endapoolne kasvõi võike smaili, see annab inspikat edasi luua ;)

Olgu see Su see Su elu parim päev, kingituseks nii Sulle kui Sind ümbritsevatele!...

Ja nii iga päev!

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

MTÜ Südamekeskus

IBAN: EE507700771001082851 

* nii koolituste kui seansside raha tagastamine 

on kuni 14 päeva ostuhetkest,

hilisemaid pretensioone ei rahuldata

 

©Inspiratsioonikool

sydamekeskus@gmail.com

StellaShakti.com

SUBSCRIBE YOUTUBE* LISTI

  • w-facebook
  • Twitter Clean
  • w-googleplus