Mida tähendab avatud südamega elamine?


Flower440.jpg

Pildi autor: Robby Donaghey

Miks on südamega ühendus oluline?

Süda on meie algse olemuse värav, portaal, mille kaudu saame informatsiooni maailma kohta, meie tervikliku olemuse kohta. Juba iidsetes traditsioonides räägitakse Vaimsest Südamest – Hridayast, see on terviklikkus, millest kõik pärineme. Mõni ütleb selle kohta Jumal, teine algallikas, kolmas Reiki, teadusliku poole pealt võiks selle kohta öelda elektromagnetiline energiaväli, võime öelda ka, et ühisteadvuse ookean, lihtsaim oleks öelda Armastus. Selle algse olemusega ühenduse tugevdamine annab inimesele sügava rahu kogemuse, avaruse ja valgustumise teadvuseseisundi.

Miks see ühendus varasemalt katkenud on?

Kuna meie inimkonna areng praeguses tsivilisatsiooniarengu mõistes on olnud pimedast ajast läbitulek ja taas kõrgemasse teadvuseseisundisse liikumine, siis oleme teadlikult kogu inimkonnaga valinud just seesugused piirangud, et saaksime kogeda enam teadmatust ja eraldatust. See on olnud tarvilik mitmete tunnete äratundmiseks, läbitunnetamiseks, seesugusteks elamusteks, nagu meil olnud on. Teadvusetasand, kus mei ei tea nii palju, annab võimaluse leiutada, luua ja välja arendada ühendusi, seoseid ja leiutisi. Uue loomine ja muutumine on Algallika üks eripära, põhiolemus. Taas-valgustumine ehk armastuse energiasse liikumine aga loomulik protsess, millele saame ise kaasa aidata. Nagu inimene hingab sisse ja välja, nii hingab ka Universum, avardudes ja kokku tõmbudes. Hetkel olemegi selles avardumise ehk sisse hingamise faasis, kus me lubame järjest enam valgust, elujõudu, teadlikkust enda olemusse. Arenemas on meie aju, meie energiakeha täiustub.

Kuidas tõkkeid luuakse?

Armastuse voog on suur, kui see pole tõkestatud, me sünnime avara kanaline. Tõkestamine käib läbi eituse ja keelamise. Iga eitus loob blokeeringu. Õpitud käitumismustrid vanematelt, päritud ja teadlikult enne sündi kaasa valitud piirangud on selleks, et saaksime õppetundide kogemuse.

Ka ebapuhas õhk ning ebatervislik toitumine, mis jätab kehasse jääkaineid, ummistab seedesüsteemi ja seega terve keha toimimist, võib luua tõkke ka juba füüsilisel tasandil.

Armastuse ehk energiavoo tõkestamine käib ka läbi sisemise otsuse. Selged blokeeringud on inimese sisemised programmeeringud: ma ei saa, ma ei taha, ma ei oska. Ka pettumuse tunne, solvumine, viha, ärritunud olek, stress, pinge, on märgid sellest, et kuskil on surve, surutus ja avaus on muutunud väiksemaks.

Tihtipeale on ka juhtunud, et inimene näiteks avab oma südame armastusele ja jääb siis vastuarmastust ootama. Kui seda aga ei tule ja selle asemel tuleb pettumus ja solvumine, hirmud ja kahetsus, siis on selge, et südame ette pannakse just nagu kaitse. See kaitse aga ei hoia teiste haigetsaamiste eest, pigem on see ukse sulgemine armastuse enda eest. Kas aga inimene suhte alguses küsis enda südamelt, milleks see suhe loodud on? Kas on see millegi õppimiseks või on see eluaeg koos olemiseks? Kuna südamega kontakt on olnud vähene või teadlikkuse tasandil olematu, siis igasugune eeldus, kuidas asjad olema peaks, võib hakata looma otsekohe kogemust, et need asjad ei pea nii olema.

Tõkestatust tekitab ka see, kui sunnime end tegema asju, mida tegelikult voog ehk meeldimise tunne meid tegema ei juhata, tehakse vastu tahtmist. Meie keha on tark ja teab, kui Sulle ei meeldi seda teha, mida teed. Siis keha hakkab streikima, sind sellest olukorrast ära päästma. Kui kaua aega niiviisi jõuga ennast suruda, siis võivad tulla traumad, haigused, isegi kuni kehast lahkumiseni välja, et Sind ära päästa.

Missugused on viisid seda ühendatust suurendada?

Südamega ehk oma algse olemuse portaaliga ühenduse saamine käib läbi meeldimise tunde. Ehk siis – kui teeme tegevusi, mis meile meeldivad, praktilisi harjutusi, tähelepanu hoidmist enda südamel, siis see ava, kustkaudu Algallika elujõud meisse voolab, muutub suuremaks ning südamest voogav valgus hakkab üha tugevamalt läbi meie voolama. Võime seda võrrelda internetiga – kui internetikaabel on jäme, mahub bitte ja baite ehk infoühikuid rohkem sealt kiirelt läbi liikuma. Kui on aeglane internet, siis nii palju infot korraga läbi ei tule. See sisemine internet on olemas kõigil inimestel, iseasi, kui suure töövõimega – ehk kui palju armastust inimene on suuteline edastama ja vastu võtma.

Avardav on kõik see, mis tekitab avara tunde. Siia alla käib ka piisav lõõgastumine, lõdvestumine, jooga, mediteerimine – kui see tekitab meeldimise tunde, südamest tulevate palvete loomine, oma sisehääle kuulamine ja looduses viibimine, hoides tähelepanu oma südamepiirkonnal. Hea on praktiseerida ka teadlikku hingamist, teadlikkust mistahes mõistes. Keha on tark ja teab, kuidas end terveks teha, kui talle selleks võimalus anda.

Ka tervislik toitumine ja sügav hingamine aitavad end hoida kergemas vibratsioonis, ehk eluvoogu enam läbi võimaldavas olekus. Olles heatahtlik ja heasoovlik ülejäänud maailma suhtes, aitab seda väravat avatuna hoida.

Süda on teadmiste allikas, päike, teadmiste portaal. Mõistus on nagu kuu, mis selle info lahti arvutab. Selleks, et saada kohast infot, on tarvis hakata oma südamega suhtlemist õppima. Seda saab teha ja see ongi normaalne arenguprotsess. Nii, nagu õppisime alles paarsada aastat tagasi noa ja kahvliga söömise ja praegu tundub see elementaarne, nii õpime me praeguses ajajärgus enda tundeid kuulama, enda südant mõistma, oma sisemist juhatust järgima. Peagi on see niisama normaalne oskus nagu lugemine ja kirjutamine, mitte mingite nõidade või selgeltnägijate pärusmaa, vaid meie tõeline olek.

Praeguse aja lapsed, kes sünnivad, neis on see vastuste saamine juba palju tugevamalt olemas. Vaja veidi harjutada ja sellest saab uus elustiil. On tarvis neilt õppida, meelde tuletada. Väljakutse on ainult selles, et kas vanemad toetavad noorte intuitsiooni praktikat või surutakse ikka vanadesse raamidesse.

Kuidas ma aru saan, et mu süda on avatud?

Südame avatusastmest saad selgelt aru siis, kui vaatled enda maailma enda ümber – kas tunnetad valu ja raskust või koged kergust, pehmust, justkui magusat tunnet enda maailma silmitsedes?

Avatud südamega inimene näeb ilu ja harmooniat, olukordade kohasust ja tunnetab õndsust elusolemisest, üksolemise tunnet ja helgust. Südame suletus aga annab endast märku negatiivsuse ja inetuse nägemisena.

Need olekud võivad ka vahelduda ja päeva jooksul palju kordi muutuda, sõltuvalt sellele, millega parasjagu tegeleme. Armumine elusse annab aga märku, et oleme liikumas õiges suunas ja terviklikkus toetab meie ettevõtmisi, sest liigume enda hinge poolt valitud suunas.

Mis on armumine?

Armumise tunne kaasneb kogemusega, kus meie südamekeskus aktiveerub. Kehakeemia muutub, kuna harknääre meie südame kohal toodab enam kehavedelikku, mis saadab kehale signaali, et võib end hästi tunda, kuna see kogemus on sünkroonsuses meie hinge valitud teega. Meie hormoonid annavad meile märku olukorra kohasusest või mitte kohasusest. Keha keemia ei valeta.

See, kui armumistunne on, ei tähenda ilmtingimata, et selle inimesega peaks koos elama või järglasi saama, aga võibolla on tarvis sellelt inimeselt midagi õppida. Enamasti saavad inimesed ka suhte alguses tegelikult endalt küsida, milleks see suhe on. Kas õppimise suhe või pikemaajalisem suhe.

Seda küsimust endale aga sageli ei esitata ning see võib kaasa tuua olukorra, kus räägitakse sellest, et näe – oli küll tunne, aga kadus mingi aeg ära.

Armuda, ehk armastusele avaneda võib aga kasvõi iga päev, ka oma pikaajalisse partnerisse.

Seepärast ongi teadjanaiste poolt ka öeldud, et igasuguste hormonaalpreparaatide kasutamine võib tegelikult ka keha tasakaalust välja viia ja inimene ei tunne enda õiget partnerit ära. See on keerukas teema, kuidas leida õiged rasestumisvastased vahendid, ilma, et enda sisemise tõega vastuollu ei läheks. Ka igasugused meeltehägustajad nagu alkohol ja suhkru suur tarbimine, võivad meie tunnetusmeeli sedavõrd tuimestada, et me tegelikult ei saa kontakti enda sisemise tõega.

Kuidas selle teadliku südame teega alustada?

On täiesti mõistatav, et kui meie elus on olnud palju teadmatust ja käitumismustreid, mis on kas päritud või õpitud ei-tea-kust, siis alguses oma teadlikku elu alustamine võib olla päris suur ettevõtmine, kuna meie teadvusesse hakkavad jõudma ka paljud seigad, kus oleme tegelikult oma südame juhatusele vastu läinud. Siin tulevadki abiks igasugused vabastavad hingamised, vabastavad tantsimised ja vabastavad seansid-ettevõtmised, et endale andestada, andestada oma vanematele, ühiskonnale, omaenda teadmatusele, et selliseid kogemusi valinud oleme.

Armastuse ehk meeldimise voog meie südamest on hea õpetaja, ta püüab väsimatult meid ikkagi tagasi õndsusesse juhatada. Seepärast on hea kuulata oma keha ja tunnetada, et mida see voog mulle öelda tahab, kuhu ta mind suunata soovib? Kui on tunne, et võiks minna loodusesse või kuulata meeldivat muusikat ja veidi tantsida, siis tasub neid sisemisi nügimisi järgida, see aitab taasjoonduda enda kõrgeima potentsiaaliga, oma armastusküllaseima olemusega. Võibolla on tarvis vahepeal võtta aega täitsa iseendale – mediteerida, teha joogat, puhata, lõdvestuda? Võimalik, et vahetada ka elukohta, töökohta, liikuda elus edasi selles suunas, kus end tõeliselt kogeda tahad.

Vaid tõde on vabastav. Seepärast igasugune tõe tagasihoidmine lihtsalt pikendab õppeprotsesside pikkust. See pole muidugi keelatud, aga natuke tõe väänamine võib Sind hoida eemal Su suurest õnnetundest, õnnelikust suhtest või täiuslikust elukohast. Milleks viivitada?

Kõige kiirem viis oma südame tõeliste aaretega kontakti saamiseks on võtta aega iseendale, teha sisemist rännakut kas mõne kogenud inimese juures, kes oskab Sind selles juhendada või õppida ise enda seest vastuseid saama, mediteerida keskendudes südamele ja pidada päevikut. Enese eitamine ja oma tunnete eitamine ja lootmine, et need asjad lähevad ise ära, enamasti ei vii kiirema lahenduseni, vaid see tekitab nende lahenduste vastuvõtmise edasilükkamise.

Armastuse kogemus ei ole siis, kui me seda "saame". Kui süda on suletud, siis võib terve maailm Sind kasvõi kätel kanda, aga sees on ikka tühi ja kõle. Armastuse tunne on siis, kui me ise seda enda sees tunneme, seda endast välja kiirgame, maailmaga jagame.

Armastus on parim ravim. Võimalik, et tahad oma ellu tellida mõne inimese, sõbra, kaaslase või kassipojakese, kes aitaks selle armastuse vooga suuremasse ühendusse saada?

Armastuse Ingli afirmatsioon meile ja soovitus:

Ma olen kogu südamest tänulik, et Sina, kallis Armastus, tuled mu juurde läbi inimeste, suhete ja sõprade, ma tunnen Sind ära endas ja teistes. Palun ilmuta end mulle!

Milleks üldse avatud südamega elu praktiseerida?

Võib ju tunduda mugav elades oma maailmas nagu see on, sest siis ei peaks midagi muutma. Võimalik, et inimesed Su ümber armastavad Sind just kõigi nende viperustega, mis Sinus on ja see teeb Sind nende jaoks eriti armsaks, aga võimalik, et oled tulnud siia planeedile veidi suurema eesmärgiga kui lihtsalt kuidagi ära elada?

Kujutle endale üht ideaalset sõpra – milline ta on, mis on tema omadused? Võid ju need isegi üles kirjutada! Ja siis asu seda kõike olema! Nii tõmbadki samasuguseid inimesi enda ellu ligi. Olles armastav, hakkad kogema peegeldusena armastust ju ka mujalt!

Võib ju ka endale öelda, aga mis siis, kui teised kasutavad mu head südant lihtsalt ära? Kui see on nii, siis see on nende karma ja nende teema, Sina saad ikka vastavalt enda heategudele tasutud, olgu see siis kas koheselt või mingi aja möödudes. Heatahtlikkus ei seisne muidugi lubamises endaga inetult ümber käia. Ennast armastav inimene valib ise endaga hästi käituda ja suhtleb nendega, kes temaga ilusasti käituvad. See ei tähenda, et me ei võiks teha vigu, me kõik teeme neid, aga pahatahtlikkusega nõustuma ei pea. Olla ise enda armastusele truu on olla truu Jumalale, olla truu terviklikkusele. See ongi suur kingitus tervele maailmale, mida pakkuda saad, parim abi ja inspiratsioon tervele ühiskonnale.

Mida oodata, elades avatud südamega ja praktiseerides südame juhatuses elamist?

Uus eluviis toob endaga kaasa kogemuse, kus inimene tunneb ära, et ta on kogu aeg toetatud ja kaitstud, isegi igasuguste väljakutsete kogemises saabub abi pea koheselt, igal hetkel on lahenduse niidiotsake koheselt olemas. See tähendab, et mida iganes elu pakub, igast olukorrast on meisterlik väljapääs, kuna süda on ühenduses kõikide teiste südametega, on kaasinimeste südamed samuti avatud ning imed on igapäevane nähtus.

Kiireneb soovide ellujõudmine, kuna soovide täitumine on loomulik protsess. Mida enam olla harmoonias looduse ja loomulikkusega, seda kiirem see voog on, mis saab meieni vajalikud ressursid ja olekud tuua. Avatus heale, küllusele, rõõmule nii vaimses kui maises plaanis annab igas hetkes uued võimalused edasi liikumiseks.

Andestamine ajaloos toimunule ja andestamine muudab meie energiavälja pehmeks, voogavaks ja magusaks. See on nagu lillelõhn, mis levib kaugele ja haarab endaga kaasa ka nende südamed, kellel on suurtest äbielamistest süda olnud jääs, kõik sulab ja hakkab voogama, vastavalt igaühe enda vastupanuvõime suurusest. Mida suurem vastupanu armastusele, seda suuremad põrkumised maailmaga, samas jälle, mida suurem armulikkuse ja headuse lubamine, seda enam tahavad ka teised südamed Sulle kaasa aidata, sest me kõik ju tegelikult soovime üht ja sedasama – et me oleks õnnelikud ja et ka kõik teised oleks õnnelikud.

Üks vahva lugu

Ühte Aafrika külla läksid misjonärid ja viisid kingituseks kaasa korvitäie õunu. Tehti siis mäng, et see laps saab need õunad endale, kes esimesena puu juurde jõuab. Lapsed võtsid kõik kätest kinni ja jooksid sinna koos. Misjonärid olid üllatunud ja küsisid, et miks nad nii tegid, sedasi ju pole ühte võitjat. Lapsed vastasid siis seepeale, et kui ainult üks võidaks, siis see poleks ju õnn, sest teised jäävad ilma. Rõõm on siis, kui ka meie ümber on rõõmsad.

Avatud süda toob palju teadmisi, võib tuua ka pisaraid ja naeru. Suletud südamega elamine toob kurbust ja kannatusi. Seega pole pisarate eest keegi kaitstud. Aga alati võib teha taotluse …

Olgu kõik mu naerud ja pisarad alati rõõmust ja olgu mu südamekeskus alati armastusele avatud! Palun teid, kallid Inglid ja Armastus, et see oleks niiviisi kohe nüüd ja täna kui iga järgnev täna.

Sündigu see armastusest ja toogu armastust!

Ja see on nii!

Hinga sügavalt, sulge hetkeks silmad ja tunneta selle voo armastavat paitust.

Soovid kogeda enda tõelist olemust veelgi sügavamalt?

Tule osale ka kaugseansil! Jõuad kohale siit.

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

MTÜ Südamekeskus

IBAN: EE507700771001082851 

* nii koolituste kui seansside raha tagastamine 

on kuni 14 päeva ostuhetkest,

hilisemaid pretensioone ei rahuldata

 

©Inspiratsioonikool

sydamekeskus@gmail.com

StellaShakti.com

SUBSCRIBE YOUTUBE* LISTI

  • w-facebook
  • Twitter Clean
  • w-googleplus