top of page

Päästikud, mis päästavad

Päästikud, käivitajad, triggerid, katalüsaatorid, avajad – sellised on meie edasi aitamise kiirendused. Need võivad tulla peegelduste kujul, mida me teistes näeme, kellegi sõnadena, mingisuguse elusündmusena, ootamatute kogemustena.


Sellise päästiku äratus on meie enda hingede poolt meie ellu kutsutud. Mitte midagi ei tule ilma kutseta. Kui selline asi on meiega juhtunud, et keski või miski on meile korralikult tuule alla teinud nagu eesti keeles öeldakse, siis ega muud valikut pole, kui et tuleb selle kogemuse voo ajel edasi lennata.


Kas see on mugav ja tore? Kindlasti mitte! Kellele siis ikka nii väga meeldiks turvatsoonist lahkuda vabatahtlikult. Nii tore on olla ju oma kindlates piirides, harjumustes ja tavades. Ent vaimse kasvu ja elu tõeliselt hõrgu maitse saame ikka siis kogemustepagasisse, kui oleme julgenud saada kellekski uueks, kellest meil võibolla varem aimugi polnud. Aga kui ikka tuline takus (jälle vahva eesti ütlemine), siis pole muudkui piuhh Pole Muud Valikut kui Uueks Iseendaks Saamine.


Vahel võime arvata, et appi kui õudne, kui keegi tuleb ütleb meile midagi miski tuleb ja pöörab meie elu pea peale. Ent kas pole mitte vaimustav, kui sa tänu sellele kogemusele saad järsku aru, et sa oled elus tegelikult palju enamaks suuteline, et mitte miski ei saagi sind maha murda ja tegelikult polegi vaja midagi karta?


Nii on paljud inimesed avastanud, et kui partner neid petab, tegelikult ei varisenud maailm kokku, selle asemel sai hoopis sügavamalt armastama õppida või leida uue palju sobilikma kaaslase. Või kui mingitest eksamitest läbi kukkumine võis tunduda, et oled terves elus läbi kukkunud, siis mõne aja pärast näed, et elu suunas sind palju lahedamat teed mööda – tegelema hoopis oma lemmikhobiga, milles sai sinu uus ja palju tulusam elukutse, kui kunagi arvanud oled. Või kui lahkub vanaema hing, kes oli sulle justkui ilmasammas, siis aastate möödudes näed, et oled nüüd ise võimas ja vägev ja teistele suureks toeks – väike olemises olnud tüdrukust on saanud suure südamega suuremeelne inimene.


Niimoodi läbi kaotuste, leinade, valude, kannatuste ja hirmude läbi õppimine on kohati lausa ebainimlikult valus, aga see just teebki meist inimesed, kes päriselt elavad. Nendes kohtades võib tekkida tunne, et no nii tahaks ju alla anda. Ent mis oleks, kui selle asemel annaks need kohad hoopis Algallikale lahendada. Ise lihtsalt oleks ja laseks elul tuua lahendused ja uued taipamised. Niimoodi mediteerides, ennast reikitades, poputades ja armastama õppides uutes tingimustes ja uuel moel saavad sündida meie sisemised kangelannad ja kangelased, keda me varem ehk ei teadnudki, et olemas on. Ent läbi tule ja vee ning jäätumiste ja taas-sulamiste saame tõelisteks oma elu meistriteks.

Valu, mis kutsub meid arenema ja looma enda elus suuremat sisemist ja ka füüsilist tugevust, on tegelikult sageli elupäästvad. See uinunud olek, kus muidu lihtsalt eksisteerisime, saab järksu seikluseks, aaretejahiks, kus see, keda otsime, oleme tegelikult meie ise, meie tõeline rõmu tunne – hingega kooskõlas elamine lihtsalt kuidagi äraelamise asemel.


See, mida saame läbi raskuste õppides, on kogemus, mis päästab meid mandumisest ja sisemisest suremisest. Saame ärgata elule ja näha iga naudingut kui juveeli, mida varem oleme pidanud tavaliseks kivikeseks põllu ääres.Kui me õppetunni ära õpime, oleme tänulikud


Vahel läheb aega nädalaid, kuid, kohati lausa aastaid, et taibata, miks mingi asi oli hea. Aga kõik on meie elus tegelikult meie toetuseks ja meile kasulik.

Trikk õppetunni tarkuse saamiseks seisneb selles, et kohe olla tänulik kogetu eest. Siis hakkame nägema, miks see vajalik oli.

Kohe praegu võin öelda universumile – aitäh selle kogemuse eest, valin mõista õppetunni sisu – aitäh, et ma mõistan, näen ja saan aru.

Ja peale taotlust lõdvestu, mediteeri, too ennast kõrgemasse sagedusse.

saad selleks kasutada näiteks juhendatud meditatsiooni abi.

Lõdvestudes hakkad nägema uusi seoseid ja taipad, mida edasi teha v kuidas olla!Shaolini meistrid, kes võitluskunste õpetavad, treenivad tihti ka oma õpilasi selliselt oma meeleseisunditesse mitte kinni jääma. Kui õpilane saab milleski juba väga heaks ja on näha, et ta on isegi uhke oma saavutste üle ja hakkab neis kohtades end väga mugavasti tundma, siis tuleb meister ja pöörab õpilase kogemused uute õpetustega lausa pea peale. Mis oli vaja enne teha ühtepidi, nüüd on tarvis asju teha risti vastupidi. Küll see võib ühele inimesele olla ebamugav – oma sügavad tõekspidamised ja harjumused ümber teha! Ent missugune vabadus saabub arusaamisesse ja elukogemusse, kui me saame aru, et see väline ei muuda mitte iialgi seda, kes elab meie sees ja meie läbi. Kes on elus raskusi kogenud, saate isegi vaadata – kas pole huvitav, et mis iganes elus toimunud on, ikka on olnud üks ja seesama kogeja. Neutraalne jälgija, kes lihtsalt on ja vaatab ja tunnistab toimunut.


Seesugune haakumatus, ja rahu, mis tuleneb tormidest läbi minemise toel, seda ei saa mitte miski enam kõigutada. Nii valmivad tõelised teemantsüdamed. Kas lihvimine ja surve on valusad? Oojaaa. Aga see sisemine kirgastumine ja sära on seda väärt!


Nii, et kui sinu elus on ka praegu selline tormiperiood – äkki on nüüd sinu sisemine update käimas – et tõuseksid kõrgemale levelile, oled universumilt kingituseks ja boonuseks saanud kiirendi, et edasi liikuda? Uus ja ägedamate võimetega Sina Ise on ärkamas!


Kes tahab tulla õppima Maagilise Reiki internetikoolitusele, et enda sisemisele teemantile läbi armastuse lihvi ja elule sära anda, ennast taastada suurematest sisemistest läbielamistest, siis soodushinnaga eelregistreerimine on oktoobrikuu kursusele juba avatud!Armastusega

Stella

Commenti


bottom of page