top of page

ENESE VÄESTAMINE LÄBI KAASTUNDE JA ARMASTUSE

Kaastunne pole haletsus. Kaastundlikkus on tingimusteta armastus, millega saame kõiki olukordi ja eluvaldkondi tervendada ja tõsta ennast duaalsuse lugudest taas kõrgemasse olekusse, kus senine maailm ei häiri meid. Seega saame kõikidest olukordadest tulla tagasi armastuse sagedusele võnkuma ja näha ka olukordade lahendusi, mida me madalamas sageduses olles pole märganud, milleni silm pole küündinud ja mõistus pole ulatanud.Mulle väga meeldib mõte sellest, et nii nagu me kassipoegadesse suhtume kaastundlikult, aga kindlalt neid õpetades, et nad ennast suurde lõngakerasse liiga sisse ei mässiks, siis samamoodi on meil vaja enda õppivat teadvust (e sisemist last) juhatada – mitte karistades, aga armastavalt korrale kutsudes.


Kaastundlikkuses ei ole me endaga ülemäära kriitlised ega materda ennast maha, kui arvame end olevat teinud vea. Me saame sellist toetavat ja samas ka armastavalt suunavat mõtlemist ja suhtumist endasse harjutada. Näiteks kasutades järgnevaid eluhoiakuid:


  • ju siis just nii pidigi minema, mul pole tarvis endaga pahandada, järelikult on Armastusel parem plaan, ma armastan ennast ka just nii ja just praegu

  • ma õpin ja arenen nagu teisedki, ma ei pea olema täiuslik, ma olen armastusväärne ka selles olukorras

  • mul on alati võimalus uuesti proovida, kui ma tahan – olen nüüd targem ja see rõõmustab mind – ma olen väga tubli, et ma õpin ja usaldan voogu

  • ma kiidan ja tänan ennast juba ette, et ma saan ka selle olukorraga väga hästi hakkama

  • ma armastan ennast iga ilmaga, igas kogemuses ja andestan endale

  • ma ei pea teadma, miks mingi asi vajalik on olnud, ma võin ennast armastada tingimusteta

  • ma väärin armastust ja enda südame soojusega enda üle ujutamist

  • ma pole minu vead, minu mõtted või minu käitumine

  • ma väärin õnne, armastust ja seda, et olen enda armastamises kindel


Nagu näete, siis kaastundlikkus pole enesehaletsus ega süüdistamine, vaid hoopis enda toetamine ja väestamine! Mis oleks, kui sel uuel 2024 aastal me suhtuksime endasse just selliselt? Kas pole mitte tore olla ise enda parim sõber ja toetaja? Selliselt ei ole meil vaja nii palju teistelt inimestelt toetust nuruda, vaid seisame omadel jalgadel ning sellest sisemisest tugevusest võib sündida hoopis uue elukvaliteediga põnev elupeatükk.


Eriti tähelepanelik ma soovitaks olla, et kui ikka vanasse endaga pahandamise tsüklisse oled kogemata tagasi potsatanud, siis sellele hetkel samuti mitte endaga pragada, vaid võtta mõttes oma sisemine laps sülle, teha pai, kallistada ja öelda: pole midagi, proovime uuesti ja nüüd nii nagu hea tunne on. Ja siis kiita ja tunnustada, et sa sellest vanast negatiivsuse rongisabast kinni said, et mitte sellega kaugele edasi sõita. Just nendel hetkedel olla endaga hell, armastav, enda parima sisetundega arvestav. Mitte pahandada, et oled endaga pahandanud!


Kaastunde puudumisel on inimesed julmad, üleolevad, vastanduvad maailmaga, pidev viha ja vastuseis võib aga tohutult kurnata närvisüsteemi ja ka ümbritsevaid inimesi. Igaühel meil on võimalik anda oma panus selle planeedi tervenemisesse ja niiviisi valides individuaalselt neid energiaid endas rakendada – saab sellest kollektiivse energia kutsung kõigile sind ümbritsevatele. Mida õpid ära sina, sellest saab inspiratsioon ja õpetus kõigile, kellega elus kokku puutud. 

Olen enesekaastunde tugevdamiseks salvestanud spetsiaalse meditatsiooni MP3, mida saad alla laadida siit lehelt http://inspiratsioonikool.ee
See seanss aitab tulla paremasse kontakti iseendaga, avada südant, maandada ning tuua ka spetsiifilistesse eluvaldkondadesse, mida tahad tervendada, uut energiat, valgust ja lahenduste voogu.

Iga kord seda kuulates suurendad enda võimet olla iseseisvalt õnnelik (mitte sõltuda õnnekogemuses nii palju teistest inimestest või välistest asjaoludest). Sellise sisemise vabaduse seisund aitab aga taibata palju selgemini ka seda, kuidas oma elu edasi luua selliselt, et ei oleks nii palju ootusi teiste inimeste suhtes ja seega ka vähem pettumusi.

Enese ületamine tähendab valida sellised uued energiad, mis on hirmusagedusest kõrgemal. Kaastunne on selliseks enda hinge suuruse taipamise kasvatamiseks väga hea tööriist ja ma usun, et iga inimene siin planeedil võiks taolist armulikkuse ja halastuse voo kasutamist osata.

Kaastunne ei tähenda, et me peaks heaks kiitma inimsusevastaseid tegevusi, aga see aitab tuua leevendust hingele, kui on olnud minevikuteemasid, mille taasketramine enda sees teeb haiget ja või lausa haigeks teha.

Tervenemine algab peale otsusest, et ma väärin terviklikumat ja endaga rohkem kooskõlas olevat elu. Kas oled valmis astuma järgmise sammu oma hinge arengus ja ennast aitama uuele teadvusetasandile? Kui jah, siis see seanss võib olla just see, mis saab sind sel teekonnal uude valgusesse aidata!


Jaanuaris alustavad e-koolitused 50% soodustusega ja meditatsiooni MP3:

Õnnistusega

Stella

コメント


bottom of page