top of page

10 soovitust – kuidas saada rohkem elujõudu? Lisaks talvitumiseks mõnusa paiga tutvustus

Updated: Nov 3, 2023

Tere armas Teekaaslane!

Seekord jagan sinuga infot, mida ehk on hea teada, kuna praegusel sügisesel ajal jääb päiksevalgust vähemaks ning on tark teada, kuidas oma energiavarusid tervislikult täiendada.

Energiat saame tervislikul moel inimestena:

1) õigest toitumisest (kui söön seda, mis keha liigselt ei kurna),

sügisel soovitan rohkem soojendavaid toitusid – vürtse – kaneel, ingver, pipar; küpsetatud õunad, tatar jne. Väga hea energia andja on muuseas kõrvits – eriti, kel vaimset tööd vaja palju teha.


2) õigest magamisest (puhkan hästi välja ja ei maga liiga vähe või liiga kaua),

ayurveda kohaselt oleks hea magama minna hiljemalt kell 21:30, et keha saaks õigel ajal unetsükleid täis puhata. Soovitan enne uinumist kuulata mõnd juhendatud meditatsiooni – milliseid mõtteid enne uinumist mõtled, sellega tegeleb aju terve öö ning miks mitte teha oma uneajast tervendus-sessioon näiteks selle nädala spetsiaalse meditatsiooni MP3 abiga.


3) õigest mõtlemisest (mõtlen südamega kooskõlas olevaid mõtteid ehk olen ennast väestav ja julgustav),

võid kasutada abiks näiteks mu taotlusteraamatud Soovin Õnne ja Meie Külluse rada


4) õigest kogusest ja sobilikust spordist (lihased peavad tugevad olema, kui tahan tugevat vaimset seisundit),

väga paljude inimeste vaimsete ja seejärel füüsiliste vaevuste probleemide üks algpõhjus on tihtipeale selles, et energiad kehas seisavad – on vaja aktiveerida lümfisüsteem, vereringe, hapnikusisaldus kehas ja ajus korralikult töös! Ilma tugeva kehata ei saa olla tugev ja hea tunne enda sees!


5) meditatsioonist (ehk annan endale loa ja võimaluse tihti ka lihtsalt olla, kogu aeg ringi vuramise vahepeal),

meditatsioon on siis, kui saame olla pingutusevabalt, naudingus – naudingut ja rahunemist tuleb treenida, kui sa seda kunagi varem teinud pole, on alguses normaalne, et tuleb palju pahna üles! see aga ei peaks meid takistama, vaid innustama veelgi enam ennast aitama


6) meelistegevustest (teen seda, mida armastan ja ei tee asju, mida ei armasta),

kui läheme pidevalt enda sisetunde vastu, on keeruline ja halb tunne ja peabki olema, sest kuidas muidu meie hing meile teada saaks anda, et oleme oma tõeliselt teelt kõrvale hakanud kalduma – eks ikka tunde järgi saame mõista!

Väga head töövahendid oma hingega kooskõlastumiseks on Maagilise Reiki praktika ja Teemant-tervenduse seansid. Need kogemused annavad jõudu, vabastavad blokid ja tõstavad teadvusetasandit väga kiirelt.


7) sobilikust keskkonnast (parim on saastamata loodus),

kasvõi 5-15 minutit iga päev pargis jalutada võib olla elumuutev pideva toasistumise vahelduseks


8) iseenda ja teiste inimeste armastavast tähelepanust (ka püha seksuaalsus),

kui oled energiast tühi ja su partner samuti, siis parem kasutada muid viise. Mitte üksteiselt välja pressida, vaid teha midagi, mis annab jõudu.


9) hingamisest (hingamisharjutused e pranayamad).


10) Muidugi – kui on tunne ja võimalus tulla maagilisele Sri Lanka saarele, oled teretulnud oma akusid ka siinses paradiisis laadima!


Minu Sri Lanka minivideo vaatamiseks siinTAHAKSID KA MÕNUSALT SOOJAS OLLA?

Kel on isu hallist sügistalvest palmi alla pageda mõneks kuuks, siis Sri Lanka lõunaosas on väga armas ja südamlik külakene Unawatuna, kus saad puhata närve, aga soovi korral ka nomaadina kaugtööd teha õhuvõrgu kaudu.


IIDNE KULTUUR, PAABULINNUD, KOKKAMINE

Imeline loodus, kaunid ookeanivaated ja täiesti ujutavad liivarannad, troopilised puuviljad, vaalareisid, safarid metsikute elevantide ja hirvekarjade müstikas, kakaotseremooniad kohaliku šamaaniga, imemaitsvad toidud, lahked inimesed – maagilised kogemused Sri Lankal tunduvad olevat lõputud.


Sain ise sel aastal kogeda, mis tähendab tõeline Paradiisis elamine ja heal meelel kutsun ka sind saarele mõnulema. Kas sel aastal retriite korraldan või ei, on veel lahtine, aga see ei tähenda, et sa saarele ei saaks tulla ka näiteks omapead elama! Jagan sinuga infot selle imelise paiga kohta, kus ise olin. Äkki tahaksid ka sellest imelisusest osa saada?Panen info siia allapoole.

DIONIS VILLA kortereid saad rentida soodsamalt ka näiteks kuukaupa.

Olin ise selle aasta alguses mitu kuud sellises majutuskohas nagu Dionis Villa ja mina üsna pepsi reisijana saan seda kohta ainult väga kiita. Mõnusalt on lõimunud rohelus ja kodune majapidamine. Villa aias ja aia ümber on videovalve, turvaline elada ka lastega perel või näiteks noorpaaril, kes tahab rohkem prviaatsust. Randa jalutada u 10-15 min, sõltuvalt rannast. Mõnede minutite kaugusel on ühes kaunis hotellis mererannal ka soolaveega bassein, mis on massaažiklientidele ja restoranikülalistele tasuta.

Dionis Villa korterite köögid on enamasti katuse all all vaatega aiale.

Vooditel on mugavad sääsevõrgud, et kutsumata külalised kaissu ei poeks.


Lähistel on näiteks Jungle Beach (Džunglirand), kaunis jaapani tempel ranna ääres, Sri Lanka templid väikse sõidu kaugusel. Saad näha ka rohkem ümbruskaudset elu, kuidas kohalikud elavad.

SIND AIDATAKSE KÕIGIS OLULISTES KÜSIMUSTES Kel on asja vastu huvi, siis pikaajalistele majutustele saad omanikuga kokku leppida sobiliku soodushinna ning vajadusel ka hulganist häid nõuandeid, mis kohti külastada, mida teha või kus kõige mõnusam on söömas käia. KOHALIK TRANSPORT Kohapeal on väga lihtne ringi liikuda kas rolleriga, mida saad rentida või kui ise sõita ei saa/taha, siis ka riksha moodi tuk-tukidega, neid juhte on seal kohapeal hulganisti, kõik sõidud said väga kähku tehtud – oli see siis reis puuviljaturule või supermarketisse, rannarestosse või Galle nimelisse vanalinna peenematesse kohtadesse. MÕNULEMISEKS SOODNE PAIK Massaažihinnad on Sri Lankal väga soodsad, lähim salong on 12-minuti jalutuskäigu kaugusel. Või paar minutit tuk-tukiga. Pooletunnise megamõnusa jalamassaažihind oli tavaliselt alla 10€. Selle külakese nimi on Unawatuna, seal toimuvad nädalavahetuseti rannas mõnedes toidukohtades ka peod, seega pole tarvis tantsulõvidel kurvastusest mitte pooleks minna, aga lihtsalt korraks randa jalutada. Restoranid, poekesed, turismireiside pakkujad saarel ringi rändamiseks on kõik lähistel avatud. Suur Supermarket u 12-minutilise sõidu kaugusel.


Lisan siia alla ka väikse valiku võimalustest, kuhu minna ja mida põnevat ette võtta.

VILLA KOHTA LÄHEMALT Omanik on ise Euroopas elanud, teab, mismoodi me Euroopas korda armastame ja ei pöörita silmi kui on vaja midagi korda teha, ning et kodus võiksid olla näiteks ka kahvlid (nali naljaks, aga enamus kohalikke Sri Lankal veel ei tunne selliseid riistapuid), väga ootab eestlasi, lubatud on tulla ja olla ka oma koduloomaga. Villa koosneb tegelikult kolmest majakesest – kokku 6 korterit, igas majas 2 – alumise korruse korterid ja ülemise korruse korterid. Saab elada kas perega või ka üksi. Korterid on eri suurustega. Olemas on väikse lisatasu eest ka pesumasina kasutamise võimalus, joogivesi tuuakse suure kanistriga tuppa. Korterites on olemas köök, kus on olemas hea gaasipliit, külmkapp, nõud, voodipesud. Kõik, mida juurde vajad, aidatakse korraldada. Villa ise asub eemal külakese melust, seega rahulikum paik. Internetiühendus oli enamasti täiesti okei, sain isegi oma iganädalasi videosid rahulikult üles laadida.

NIPID Hea oleks kaasa võtta akupank, sest võib vahel esineda voolukatkestusi. Soovitan osta ka mugavad matkasandaalid, sest mõned lahedamad rannad on kivisema juurdepääsuga (Jungle Beach näiteks). Rannakleite ja saronge saad osta kohapealt, võin juhatada ka mitmete soodsate poodide asukohti. Kui sul on lisaküsimusi, võid julgelt minuga ühendust võtta inspiratsioonikool@gmail.com

Või kirjuta/helista otse omanikule näiteks whatsupi kaudu, tema nimi on Raju ja nr +393248084428


Õnnistusega

Stella

Selle nädala meditatsioon koos videoga PARADIISI SÕNUMID SULLE on üleval siitkaudu kuni T õhtuni https://www.inspiratsioonikool.ee/meditatsioon

bottom of page